Výsledky NAREXIÁDY 2017

V sobotu 13.5.2017 uspořádala společnost NAREX Ždánice spol. s r. o.
2. ročník zábavného ždánického pětiboje Narexiádu.

Narexiáda 2017

Skutečnost, že se jednalo o druhý ročník, byla výhodou z hlediska organizačního. Bylo možno použít postupy a materiály, které se osvědčily v 1.ročníku. Podle ohlasů veřejnosti, lze první ročník považovat za úspěšný a z toho důvodu bylo velmi složité a zavazující odstarnit drobné chyby z tohoto ročníku. Druhý ročník se povedl minimálně jako ten předchozí. S nadsázkou řečeno i déšť byl kvalitnější, než v loňském roce a v dalších ročnících by asi bylo vhodné tento rys odstarnit. Nebude to vůbec lehké.

Soutěže započaly v 9:00 a soutěžilo 13 týmů v těchto disciplínách:
-turnaj v nohejbale
-hod míčkem
-skok do dálky z místa
-dribling s míčem
-zatloukání hřebíku na čas

Všechny týmy se snažily podat co nejlepší výkony ve všech disciplínách a umístit se co nejlépe v celkovém pořadí. Soutežilo se urputně a padaly rekordy! V disciplíně skok do dálky z místa, byla překonána hranice 2,80 m a v disciplíně zatloukání hřebíku, byl pokořen čas 5,56 s.

Stejně jako minulý rok, velmi oblíbená byla disciplína zatloukání hřebíku. Všechny disciplíny si mohly vyzkoušet i děti.

Kromě soutěží byl nachystán i bohatý doprovodný program. Pro děti byl k dispozici skákací hrad a nafukovací balónky. Ostatní návštěvníci a fanoušci mohli ochutnat opečené sele a další občerstvení.

Vypadá to, že další tradicí Narexiády se stává vystoupení ždánických mažoretek pod vedením Vlasty a Aleny Strmiskových. Tradičně jsou tato vystoupení velmi oblíbená u diváků a mažoretkám patří oprávněné poděkování.

Letošní ročník, stejně jako ten loňský, přerušil déšť. Prudký déšť. Naštěstí se počasí umoudřilo a bylo možné celou akci zdárně dokončit. Po sečtení všech výsledků bylo vyhlášeno celkové pořadí a uděleny ceny. Celkové vítězství obhájil tým NAREX United, na druhém místě se umístil tým NAREX NX a třetí místo patří týmu Umělců.

Zde můžete nahlédnout do tabulky celkových výsledků, ostatní výsledky ze všeh disciplín k nahlédnutí v galerii:

A jako vždy, o vítězství až tak nešlo. Příjemně strávený a zábavný den byl jistě největším vítězstvím. Z tohoto pohledu tedy opět vyhráli úplně všichni sportovci a doufejme, že i všichni diváci.

 

Společnost NAREX Ždánice, jako hlavní pořadatel zahrnula Narexiádu do kalendáře pravidelně pořádaných akcí a tím se trvale a aktivně zapojila do života obce. Nestačí však ochota pouze jedné strany a je potřeba vyslovit poděkování Městskému úřadu a Masarykově základní škole za aktivní spolupráci a pomoc při organizaci akce.

 

Minulý rok bylo cílem, aby Narexiáda nebyla jen neúspěšným pokusem, na který se rychle zapomene. To se povedlo a co dále?


Dalším logickým cílem je, aby se akce stala tradiční a populární. Druhý ročník na této cestě učinil první úspěšný krok. V příštím roce slaví společnost NAREX Ždánice 80 let od svého vzniku a tudíž se možná na třetím ročníku Narexiády dočkáme nějakých překvapení. Třeba nebude pršet!

 

 

Galerie