80 let NAREX Ždánice, spol. s r.o. a NAREXIÁDA 2018

Přinášíme Vám ohlédnutí za oslavami 80 let naší firmy, které jsme letos spojili s tradiční Narexiádou.

Oslavy 80. let výročí založení společnosti NAREX Ždánice započaly v pátek 8. června 2018 prohlídkami areálu a výrobních prostor firmy. Prohlídky byly organizovány v dopoledních hodinách pro žáky MZŠ, odpoledne pak pro bývalé zaměstnance a pro širokou veřejnost.

Pro bývalé zaměstnance bylo také připraveno odpolední posezení s občerstvením, kde se mohli, mnohdy po mnoha letech, setkat s bývalými kolegy.


Posezení pro bývalé zaměstnance

Stěžejním bodem oslav byl 3. ročník zábavného ždánického pětiboje NAREXIÁDA, který probíhal 9. června 2018 na školním hřišti. Tato akce se pro nás stává, dá se říci, novodobou tradicí. Stejně jako v předchozích ročnících byla připravena hlavní soutěž pro tří až čtyřčlenné týmy. Stěžejní disciplínou je turnaj v nohejbale a nedílnou součástí další čtyři diciplíny:

hod míčkem na cíl, skok do dálky z místa, dribling s míčkem a zatloukání hřebíku na čas.


Narexiáda 2018, balónky pro děti

Sportovního klání se zúčastnilo 14 týmů, které mezi sebou svedly urputnou bitvu o celkové prvenství. Dokonce padl rekord NAREXIDÁDY v zatloukání hřebíku: 2,94 s!!! Nebyly však jen rekordy, ale i spusta zábavy a legrace.

Čtyřnohý fanoušek

Po sečtení výsledků bylo jasné, že NAREXIÁDA opět nepozná jiného vítěze než tým NAREX UNITED, který tímto dosáhl hattricku.
Na 2. místě se umístil tým NAREX střelci a na 3. místě 4 ledviny.


Narexiáda 2018, vyhlašování výsledků

Kromě hlavní sportovní soutěže probíhal i paralelní organizovaný program pro děti. Tyto soutěžily v mnoha diciplínách, ve kterých nebylo poražených a každé dítě obdrželo zaslouženou odměnu. Pro sportovce i návštěvníky byl připraven bohatý výběr občerstvení a snad si každý našel to své.

Vyhlášením výsledků NAREXIÁDY oslavy neskončily, ale naopak pokračovaly večerním programem. Hlavními body tohoto programu byla vystoupení kapel OLYMPIC REVIVAL BAND a KABÁT REVIVAL SECOND HAND a soudě podle hojného počtu návštevníků a jejich ohlasů se i poslední část oslav vydařila.


Olympic Revival Band

Neplánovaným bodem celodenního programu byl i retrospektivní výlet do minulosti. Všichni jsme si připomněli, jaké to bylo stát ve frontách na mandarinky, banány, pračky, auta a bůhví co ještě.
Ano, pravdou je, že to byla fronta zejména na pivo a že ne všechny výlety do minulosti jsou příjemné. Poučení z krizového vývoje však bylo přijato a 4. ročník NAREXIÁDY již bude v tomto ohledu ještě lepší!

Oslavy skončily, balónky dávno splaskly nebo uletěly. Snad příjemné vzpomínky zůstávají. S Vámi všemi, kteří budete chtít přijít, se těšíme zase za rok nashledanou!

Návštěva cyklistů na NAREXIÁDĚ 2018

 

 

Děkujeme MÚ Ždánice, za vstřícnost a pomoc při organizaci této náročné akce.

 

Přikládáme tabulky s výsledky
&
video s fotografiemi.

 

Galerie